top of page

1. Dehetí cyklotoulky - "Za Koníkem do Plzně"     

     

Naše první oficiální cyklistická akce je za námi. Počet účastníků nebyl největší (Bok, Kubí, Vojta), ale myslím, že splnila očekávání.

Odstartovali jsme ve 14 hodin pouze ve dvou, protože si Kubí plnil své pracovní povinnosti u Němců a z důvodu jednoho z mnoha jejich nepřeberného množství svátků

ho zaměstnavatel nepustil domů ve čtvrtek, ale v pátek. Takže Kubí vyrazil na sólo jízdu o několik hodin později a připojil se k nám v cíli první etapy. Ten byl v Záhořicích u Žlutic, kde vlastní Karel Zyka Strabovský mlýn.

Sice Boka na začátku druhé etapy postihl defekt, který ho vyřadil z další cesty, ale aspoň se urychlí jeho přechod na jiný druh bicyklu. Bok po rychlém přesunu, ve voze Karla Zyky, do Kadaně, sednul do své dodávky a jel za zbytkem prořídlého pelotonu do Plzně. Je nutné zde smeknout před výkonem Kubího, který celých 107 kilometrů ujel na klasickém a nutno podotknout vyžilém horském kole, což je v jeho věku a netrénovanosti úctyhodný sportovní výkon.

Druhá část akce, posezení s Koníkem v restauraci Plzeňka, byla taky velice příjemná. Něco

málo jsme pojedli, pár žejdlíků Prazdroje vypili a pak jsme se přesunuli do hotelu, kde jsme za Bokovo nepřetržitého chrápání čekali na snídani. Po ní jsme sedli do přistaveného vozu a jeli domů. Cestou už padaly návrhy na další podobný výlet (Praha, Krušné hory, Ohře, Jizerky) uvidíme!  

     

Mapy trasy

 

© design by Prknička and Karlííík 2023

bottom of page