top of page

30.5.2020

Do závěrečných bojů se do role favorita pasovali Guru, kteří skupinou prošli bez ztráty kytičky a pouze čtyři ztracené gemy a tři nadělení kanáři naháněly hrůzu. Za soupeře se jim v semifinále postavili Laurel a Hardy. Šáma s Vojtou byli i tentokráte nemilosrdní, a ačkoliv Ultras letos ukázal bojovný výkon, podpořený tradiční spolehlivou hrou Harryho, na lepší výsledek než 0:6 to nestačilo. Na druhém kurtu se Trupaslíci snažili o malý zázrak, o možnost opakovat dějiny. Bohužel se sešla přílišná snaha Maciho, která mu svazovala raketu, na jedné straně kurtu a rostoucí trend Hrubasovo výkonu, na straně druhé. Krásné, dlouhé a napínavé výměny rozhodovaly většinou právě tyto maličkosti. Kamil měl po blšance na tváři věčný úsměv, čímž vnášel na soupeře vlnu pochybností, ale výkon Hrubého boku měl rostoucí trend a výsledek 6:1 byl spravedlivým.

  

  Po dlouhém sportovním dni přišlo na řadu finále, kde byli jasnými favority Odháčkovaní guru. Od prvních výměn bylo zřejmé, že soupeř jim nedá kůži zadarmo. Hrubas, silně motivovaný svou účastí mezi nejlepšími, stupňoval svůj výkon a několika výbornými údery nahlodal sebejistotu na polovině soupeře. Vojta přepnul Pirkův strojek na mód „profesional“ a běhal po základní čáře rychlostí pomalejšího geparda, Šáma však nezvykle kupil chyby. A když Bok přesným returnem onside cross double kick potvrdil získaný break, bylo o vítězi rozhodnuto. Stejně jako loni, neunesl Šáma tíhu okamžiku a po hladké cestě celým turnajem opět skončil těsně pod vrcholem. Tak snad příště.

  

  Vyhlášení výsledků proběhlo v restauraci Česká. Z pohledu smutně sedícího Pepíčka bylo jasné, že Lucku si umyl Karel Háša sám. Vyhlašovacího ceremoniálu, stejně jako nadepisování diplomů se ujal sám Zbynďa. Obě funkce mu byly záhy odebrány, neboť názvy některých mančaftů již byly nad jeho síly a písmo připomínalo spíše rytiny pravěkých lidí z období paleolitu, než jím slibovaný švabach a bylo tak jasnou známkou, že den byl dlouhý a plzní hodně. O grilování se starala losážistka Lada, která dohlížela, aby každý účastník dostal svou porci a měl tak dost sil na nekonečný večer věnovaný nám všem.

 

 

© design by Prknička and Karlííík 2023

bottom of page