top of page

 

Den otců se opět vydařil

 

V neděli 16.6.2019 proběhl v nádherném prostředí parku kláštereckého zámku již 7.ročník turisticko-vědomostní hry vícegeneračních družstev „Den otců“. Jelikož jde o soutěž konanou na počest mezinárodního dne tatínků, minimálně dvoučlenný tým by měl tvořit primárně otec se svým potomkem, ale není to podmínkou.

Po dopoledním dešti se počasí umoudřilo a se startem, který byl stanoven na pravé poledne, se na obloze uvelebilo Sluníčko, takže družstvům nic nebránilo plnit ošemetné úkoly na deseti stanovištích.

I letos kvízy vyžadovaly znalosti ze širokého spektra oborů, soutěžící museli poznávat prezidenty, sportovce, státní vlajky, budovy či hlášky z filmů. Ve druhé polovině úkolu zase museli předvést např. zručnost při zapojování elektrické zásuvky, přesnost při střelbě ze vzduchovky či koordinaci s brýlemi simulujícími stav opilosti. U tatínků byla asi nejoblíbenější disciplína ta, při které museli co nejrychleji vypít sklenici piva. U dětí s jistotou zvítězil hod mokrou houbou na terč, kterým byla hlava jeho dospělého parťáka. V některých týmech si dokonce po soutěžních hodech na tatínkovu hlavu, přihlížející maminka vyprosila mimosoutěžní hod, který jí byl samozřejmě k pobavení všech přítomných umožněn. Hlášky typu „Jestli mně trefíš, budeš týden bez internetu!“ nikdo nemyslel vážně, neboť každá trefa znamenala cenný bod, který nakonec mohl rozhodnout o konečném pořadí.     

Po absolvování celé trasy čekalo v cíli na soutěžící opékání buřtů a ten kdo neměl soutěžení ještě dost, mohl si vyhrát cenu při plnění různých úkolů průběžně vyhlašovaných pořadatelem.

O příjemnou atmosféru se po celé odpoledne starala chomutovská kapela „4.cenová“, jež svým hudebním vystoupením dokázala rozezpívat početné obecenstvo.

Na závěr povedeného dne byly odměněny hodnotnými cenami všechny týmy, ale samozřejmě největší radost mělo nakonec vítězné družstvo, kterým se letos stala „Dvojčata“.

Rozzářené oči dětí a spokojené tváře dospělých byly tou největší odměnou pro pořadatele celé akce (Dehet Kadaň, z.s.), který i touto cestou chce poděkovat všem zaměstnancům Skupiny ČEZ, kteří je podpořili v rámci Zaměstnaneckých grantů a Nadaci ČEZ za finanční podporu, díky níž mohly rodiny strávit den, při kterém zaměstnaly jak tělo, tak ducha.

 

 

© design by Prknička and Karlííík 2023

bottom of page