top of page

Na den otců přišel i kouzelník

 

V sobotu 17.6.2017 proběhl v Klášterci nad Ohří již 5.ročník Dne otců. Velké turisticko-vědomostní hry vícegeneračních družstev se letos zúčastnilo 31 týmů. Trasa tentokráte vedla krásným zámeckým parkem, kde bylo rozmístěno 9 stanovišť a kde jednotlivá družstva plnila vědomostní a dovednostní úkoly. Soutěžící si zastříleli ze vzduchovky, povozili se na káře či si vyzkoušeli pití piva či limonády na čas. Ve vědomostní části soutěže zase museli prokázat znalosti ze zeměpisu, dějepisu či filmografie.

  Po absolvování asi 2km okruhu čekal v cíli na soutěžící a jejich příznivce bohatý kulturní program, který byl ušit na míru zvláště dětem. Diskotéka sestavená z pohádkových písniček však nenechala v klidu ani dospěláky. Děti také mohly navrhnout kravatu pro svého tatínka a ta která pak získala nejvíce bodů, přinesla svému tvůrci i hodnotnou cenu. Nechyběl ani kouzelník, piráti nebo Šmoula.

  Po sečtení bodů pak byli vyhlášeni vítězové, kterými se letos stal tým Šmoulíků před Bémovkami a třetím Džery Teamem.

  Náš dík patří Petrovi Hybnerovi za vzornou spolupráci a poskytnuté zázemí. A jelikož v dnešní době není nic zadarmo, bylo potřeba sehnat finance, ze kterých se pokryly náklady a nakoupily ceny tak, aby ze zámeckého areálu odcházeli všichni ještě spokojenější. S tím nám pomohla hlavně Nadace ČEZ, která projekt podpořila v rámci „Zaměstnaneckých grantů“. Takže velké díky Nadaci a samozřejmě i ostatním sponzorům, jejichž pomoci si velmi vážíme.

  Rozzářené oči dětí a poděkování či zdvižený palec od rodičů nám byl největší odměnou a ujištěním, že tato akce má smysl.

 

 

© design by Prknička and Karlííík 2023

bottom of page