top of page

16.7.2011

  Za krásného slunečného počasí jsme se sešli v sobotu 16.7. na kadaňských kurtech, abychom poměřili síly v tenise. Dvojice byly rozlosovány, tak se mohlo po rozdání dresů okamžitě začít.

  Zápasy byly vesměs vyrovnané a dramatické do posledního míče. Hned v úvodu se schylovalo k velikému překvapení, když Knírači (Lojza,Maci) měli plné ruce práce s podceňovaným týmem Rakeťáků (Beňas,Perry), ale nakonec s vypětím všech sil zápas vyhráli 9:7. Naopak favorizovaný tým Dlouhý hadice (Brůk,Harry) v úvodním zápase podlehl Klasikům (Pepíček,Vojta) 6:4. Tento výsledek byl považován za velké překvapení, ale jak ukázal průběh turnaje o žádné překvapení se vůbec nejednalo, vzhledem k výsledkům obou týmů.

  Svůj úvodní zápas zvládl asi nejvýše nasazený tým Zdravá výživa (Bok,Ultras), když si poradil s Omladinou (Baslík,Vojsan) 6:4. Velkou neznámou byl tým Zkurtuven (Karlííík,Růža), o Karlíííkovi běželi zvěsti, že má parádní fazónu a tento tým by se mohl stát černým koněm turnaje. Nicméně jejich výsledky byly jak na houpačce, dokládá to kanár, kterého obdrželi od Omladiny a na druhou stranu jejich senzační vítězství nad  Dlouhýma hadicema 8:6 a Kníračema 6:4. Nakonec právě prohra s Omladinou je odsoudila k 6.místu.

  Některé týmy se rozjížděly pomalu a byla na nich vidět nesehranost např. Dlouhý hadice. Ty se chytly až v druhé půly turnaje, i když nad jejich vítězstvím nad Zdravou výživou visí jeden velký otazník. Výživě již o nic nešlo a i prohra jim zajišťovala druhé místo, za to Hadice by za určitých okolností klesly až na 6.místo a vida Hadice vyhrály a byly čtvrtý, no nebudeme spekulovat vystoupení tohoto týmu bylo řekněme rozpačité. I Omladina se sehrávala pomaličku, ale nakonec udělala solidní výsledky a skončila pátá. Přes veškerou snahu se Rakeťákům v turnaji příliš nedařilo a s jedním vítězstvím obsadili 7.místo.

  Knírači dělali co mohli a bronzovou pozici vydřeli až v posledním zápase s Omladinou vítězstvím 6:3. Přiznejme si, že to bylo maximum, kterého tento tým mohl dosáhnout a chlapci musí být nadmíru spokojeni se svým umístěním, 3.místo jim sluší jako jejich kníry.

  Papírové předpoklady naplnila Zdravá výživa, která byla od začátku favorizovaná a obsadila stříbrnou pozici. Možná se od nich čekalo o trochu víc, ale byla na nich vidět veliká přemotivovanost zvláště se štikou turnaje Klasikama.

   Právě Klasici předvedli velkou dávku zkušeností. Turnajem prošli jako nůž máslem a bez jediné prohry se stali  historicky prvními držiteli putovního poháru. V doplňkové soutěži o nejlepšího "Esaře" zvítězil se čtyřmi esy Maci, 4 esa měl i Perry, ale los rozhodl pro Maciho.

  Osmý tým turnaje měly být Ženy ve složení Jaušta a Perryna, jelikož druhá jmenovaná přišla pozdě vzala si Jaušta do týmu svého syna Lojzinha. Jejich zápasy se nepočítaly do celkového hodnocení, ale mohli jsme si všimnout, že Lojzinho to má v ruce a v dalších ročnících se s ním bude muset počítat.

 

© design by Prknička and Karlííík 2023

bottom of page