Kategorie


» 2011 O pohár ředitele ETU
Totální propadák

27.3.2011 Tak vystoupení na tomto turnaji si za rámeček rozhodně nedáme. Měl to být turnaj, kde pokřtíme naše nové dresy, ale to co jsme předvedli si ty dresy opravdu nezasloužily. Sešli jsme se v bojovné náladě ráno v 9 hodin, abychom se nechali vyfotit. Pozvaný fotograf si rozbalil své nádobíčko ve dvoře gymnázia. Postupně si nás cvaknul po jednom a pak udělal několik společných fotek.

Nemilé překvapení nás čekalo při psaní soupisky, Koník se dostavil s bolavou rukou a řekl, že na to nemá a hrát nebude. Ještě větší překvapení nám připravil Brůk. Ve středu na schůzi se ujišťoval, jestli bude opět kapitánem a v sobotu nám oznámí, že má pohotovost a hrát nebude. Skandál. Kapitánská páska už se na jeho paži nikdy neobjeví.

Sestava: Kamil, Pepíček, Maci, Karlííík, Bok, Baslík, Beňas, Tomeš, Vojsan, Ládík,

DEHET-Fosy Litvínov  0:2

Asi náš nejpovedenější zápas na turnaji, tedy asi do 10.minuty. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale gól jsme nedali. Litvínovští měli více ze hry, ale Kamil chytal výborně. Až přišla inkriminovaná 10.minuta, naše obrana zkolabovala a nechala  Kamila ve štychu. Dvě rány vyrazil, ale nedokázali jsme balón uklidit a na třetí úder už byl krátký. Nelze nám odepřít snahu o vyrovnání, zvláště v poslední minutě mohl Maci vyrovnat, když míč poskakoval u levé tyče soupeřovi brány, ale nebylo nám přáno a z rychlého brejku jsme naopak inkasovali. Nálada v šatně byla ponurá. Pak na to někdo přišel. Trestuhodně jsme zapomněli na Dehetku. Rychle jsme po ní skočili a dali si hlta. Bylo už pozdě. Dali jsme náš lektvar ochutnat litvínovským borcům a ti se chodili před každým zápasem napít. Nebojím se zde napsat, že naše Dehetka nakopla Fosy a chlapci pak zaslouženě celý turnaj vyhráli.

 

DEHET-Brůna Mlazice 2:4

Tým z Mlazic měl být mančaft na, kterém se chytneme, ale opak byl pravdou. I když soupeř neměl nikoho na střídání, jasně nás přehrával a my jsme je ani náhodou neutahali. Na jejich vedoucí gól jsme ještě dokázali odpovědět, když Bok po krásné individuální akci vyrovnal, ale pak soupeř našel slabinu v Kamilovo výkonu. Střely po zemi k tyči. Odskočili nám na rozdíl dvou branek, Bok ještě vykřesal jiskřičku naděje, když vstřelil druhý gól, ale nevyrovnali jsme a naopak obdrželi jsme čtvrtou branku. Po zápasovém rozboru v šatně Kamil našel jasný důvod našeho neúspěchu – soupeř to hrál na jeden dotek.

 

DEHET-Foamglas 2:5

Před tímto zápasem se v šatně hodně počítalo. Kdyby Fosy porazily Mlazice a my Foamglas větším brankovým rozdílem, byla by ještě šance na postup ze skupiny. Fosy nečekaně prohrály a boj o bednu byl v trapu. Nastoupili jsme odhodlaní pobít se o co nejlepší výsledek. Ujali jsme se dokonce vedení 1:0, branka to byla asi nejhezčí na turnaji, k přímáku se postavil Bok a zeď i brankáře překonal nádherným lobem. Pak přišla dvouminutová smršť a bylo 1:3. Obdrželi jsme ještě dva góly a ke konci korigoval výsledek Bok svou pátou trefou do černého. Ve skupině jsme nezískali ani bod, střelci se netrefili ani jednou, všechny čtyři branky dal Bok. Hodně slabá bilance. Čekal nás zápas o 7.místo.

 

DEHET-Bos Klášterec  1:1 (2:3 na penalty)

Motivace na tento zápas nebyla vůbec žádná. Když jsme viděli pohár, za 7.místo tak nás přešla chuť na vítězství  - byl vskutku ošklivej. Do zápasu jsme nastoupili bez Boka. Hned z kraje jsme obdrželi gól, kterej jde na vrub Kamilovi – totální kiks. Pár minut na to se Karlíííkovi podařilo vyrovnat a stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu. Šlo se na pentle. Kamil první chytil a Vojsan dal. Další tři už náš gólman nechytil a když neproměnil Brůk a Baslík zůstalo na nás poslední místo. Zvláště Brůkovo penalta stála za to. Myslím, že by se za ní styděl i sedmiletej žáček.

Turnaj byl z naší strany hodně pokaženej, jediný dílčí úspěch bylo již tradiční individuální ocenění Karlíííka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Musíme se z tohoto neúspěchu oklepat a připravit se svědomitě na náš turnaj, který pořádáme v červnu. Tam se tento kolaps nesmí opakovat.

Pořadí: 1.Fosy Litvínov .............. 8.DEHET

 

 

Poslední zprávy z týmu před turnajem.

24.3.2011 Předběžná soupiska na turnaj ETU: Pepíček, Koník, Ládík, Beňas, Maci, Vojsan, Brůk, Kamil, Karlííík, Tomeš, Baslík, Bok?(naražená žebra), Růža?+kamarád.

Jak je patrné nebudou za nás hrát Bíža, Špáča a Šáma. Prvně jmenovaný prý nastoupí za jiný mančaft, a jestli to nebude  jeho zaměstnavatel, nejspíš si za nás v brzké době nekopne, to by musel hodně leštit kliky u vedení našeho týmu. To druhý jmenovaný by velice rád hrál a projevuje se jako srdcař, ale jeho nadřízení na šachtě mu to neumožní takže v sobotu těží. Třetí v řadě Šáma, to je kapitola sama pro sebe, prý hraje hokej.

Velice nepříjemnou zprávou pro všechny příznivce Dehetu je zdravotní stav Lojzy. V neděli se podrobil operaci kolena a v současné době je v rekonvalescenci. To by nebylo až tak tragické, jako stav jeho operované nohy. Je nateklá a koleno dvakrát větší než to relativně zdravé. Operoval ho místní "lékař" z rozvojové země a když ho propouštěl do domácího ošetření, tak mu lámanou češtinou se silným afgánským přízvukem sdělil, že tak jak vypadá jeho koleno je to naprosto v pořádku, Lojza si dokonce musel říct o provedení punkce jeho zdevastovaného kolena. Poměry v místní nemocnici jsou příšerné. Musím zde podotknou, že si za to náš player může z části sám, varovali jsme ho před operací u zdejších řezníků, doporučovali odborná pracoviště v Praze a Berouně, ale jak víme Lojza je silný patriot. Jen aby to neznamenalo konec jeho bohaté fotbalové kariéry.

Na včerejší schůzi se nabídl Bok, že by se mohl na turnaji, kdyby nedoléčil bolavá žebra, ujmout funkce trenéra. Uvidíme na místě v sobotu. Sraz máme v tělocvičně gymnázia v 9,00 hodin. Tímto chceme pozvat samozřejmě všechny naše příznivce a fanoušky - přijďte nás podpořit.

 

 

Před turnajem

18.3.2011  Jak jsme uvedli již jinde, byli jsme pozváni na turnaj o pohár ředitele ETU. Startovné jsme J.Mezerovi zaplatili již před dvěma týdny, ale ještě jsme neobdrželi žádné propozice, pouze SMS zprávu, že hrajeme od 10,00 a týmy s kerými hrajeme. Oproti organizaci před Elmar cupem je toto velmi slabé. Koná se vůbec tento turnaj???

Skupina B:

  • Foamglas
  • DEHET
  • Fosy Litvínov
  • Cose EPRU
Y2E2MDY