Kategorie


» 2011 Elmar cup
Tajná zbraň

5.3.2011 Pro mnohé naše soupeře na Elmar Cupu byly výkony našeho týmu velikým překvapením. Vedle kvalitně promyšlené taktiky a dobře postavené sestavy tu ale byla tajná zbraň, kterou ráno do šatny přinesl Maci. Ta se stala dalším z pilířů našeho kvalitní výkonu. Jedná se o lektvar tajné receptury, který vyniká lahodnou chutí, dodá konzumentovi mnoho energie a pozitivního myšlení. Nápoj dostal název DEHETKA. Tuto recepturu samozřejmě použijeme při následujícím turnaji, ale zatím nebudeme prozrazovat jeho složení. To odtajníme až na turnaji, který budeme pořádat v květnu. Zde každý z týmů obdrží lahvičku tohoto zázraku.

Posilování s Dehetkou

 

 

Jak jsme vybojovali bronz

27.2.2011 Soupiska se nám před začátkem prvního zápasu ztenčila o dva hráče. Nám z neznámých důvodů se nedostavil Šáma (nominaci tohoto nespolehlivého hráče na příští turnaje budeme pečlivě zvažovat), ze zdravotních důvodů se omluvil Koník, jehož to měl být veliký comeback, ale potíže s páteří mu ho pokazily.

Turnaj jsme začali v této sestavě: Beňas, Fáňa Bíža, Brůk, Harry, Karlííík, Kubí, Maci, Pepíček, Růža, Tomeš a Vojsan.

DEHET-Šmoulové 3:0

Doslova brilantním představením z naší strany se stal náš první zápas. Vysoce favorizovaní Šmoulové nastoupili v sestavě, která naháněla hrůzu např. Meli, Bůček, Peštuka, Kramer, Peleška a další najmutí hráči pod hlavičkou tohoto týmu.  Nezalekli jsme se této ofenzivní síly a kvalitní obranou a několika vynikajícími zákroky našeho staronového gólmana Karlíííka Otradovce, který se vrátil do našich řad po mnohaletém hostování v týmu IQ-0, jsme otupili úvodní snahu našeho soupeře a v polovině zápasu udeřila dvojice Kubí a Růža, vyšachovali obranu a Růža skóroval do odkryté brány 1:0. Zápas pokračoval bezzubou snahou Šmoulů o vyrovnání. V 10.minutě jsme udeřili opět, po ťukesu Kubí – Vojsan – Růža si posledně jmenovaný posadil gólmana  na zem a technicky ho přeloboval 2:0!! Soupeř byl doslova opařen. Do konce zápasu už se na nic nezmohl a v posledních vteřinách si Kuba Růžička zkompletoval hatrick a opět po Kubího přihrávce překonal střelou po zemi nejistého šmoulího gólmana 3:0!!!! Tímto zcela zaslouženým vítězstvím jsme položili základní kámen ke konečnému výbornému umístění na tomto turnaji. Důležitost tohoto vítězství podtrhl fakt, že to byla jediná prohra pozdějšího vítěze turnaje Šmoulů.

 DEHET-Fan Club 0:1

Náš nejsmolnější zápas na tomto turnaji. V polovině zápasu jsme inkasovali velice nešťastný gól. Po nemastné neslané střele soupeře se balón otřel o záda Fáni Bíži a zapadl za bezmocného Karlíííka 0:1. Po tomto gólu jsme soupeře zatlačili před jeho bránu a vytvořili si řadu příležitostí, hlavně dvě šance Kubího a jedna Fáni vysloveně volaly po gólech, ale nebylo nám přáno. Abychom si kalich hořkosti vypili až do dna, na konci zápasu se zranil Růža a odstoupil z turnaje.

 

Dehet-Elmar 1:2

Jako pod těžkou dekou jsme nastoupili k třetímu zápasu s pořádajícím týmem, který si brousil zuby minimálně na umístění na bedně. Půl zápasu byla prakticky nuda. V 6.minutě opět skončila tečovaná střela z dálky za zády našeho brankáře 0:1. Na tuto branku jsme ještě dokázali odpovědět. Kubí vybojoval v našem obraném pásmu balón a vyvezl ho až k bráně soupeře, kde ho přihrál Fáňovi, jeho střelu dorazil do prázdné brány Tomeš 1:1. Minutu na to jsme se dopustili hrubé chyby, kdy všichni hráči vystartovali na půlku soupeře, ztratili jsme balón a neštěstí bylo na světě 1:2. Poté jsme si opět vytvořili několik slibných příležitostí, ale skórovat se nám nepodařilo.

Dehet-Veteráni 1:0

Na vítěznou vlnu jsme se naladili při tomto zápase. Nebyl to pohledný mač, ale my jsme si museli dávat pozor, abychom neinkasovali, měli jsme v živé paměti prohru s tímto soupeřem na Walda cupu o vánocích. To samé si asi řekli naši soupeři a ke kvalitě utkání také svým výkonem nepřispěli, a když se dostali na dostřel podržel nás opět kvalitní Karlííík. Ke konci utkání jsme přeci jen ukázali větší touhu po vítězství a Beňas, při jedné nepřehledné situaci u brány soupeře, dorazil míč poskakující po brankové čáře do brány 1:0. Toto hubené vedení jsme udrželi do konce, ostatně soupeř se na nějaký větší tlak nezmohl. Nemilé překvapení nás čekalo v šatně. Harry si po střetu se soupeřem poranil palec na levé noze, když sundal obuv nebyl to hezký pohled, palec byl nepřirozeně vyhnutý, nezbylo nic jiného než jet na chirurgickou pohotovost. Diagnóza – zlomenina. Další ztráta.

Dehet-Petrom 2:1

Po sedmizápasové pauze, kterou nám přichystali pořadatelé prapodivným losem, jsme nastupovali do dalšího zápasu trochu ospale, což asi zapříčinila délka této přestávky a dobití energie v podobě kvalitního oběda. Z tohoto zápasu nemáme záznam, protože kameramanka z řad našeho fan klubu Nikola, doprovázela Harryho na pohotovost a byla mu oporou při brutálním ošetřování místním felčarem. Zpět k zápasu. Jak jsem zmínil, byli jsme po jídle v útlumu a z toho asi pramenil gól, který jsme obdrželi. Ale nesmírnou bojovností celého týmu jsme dokázali nepříznivý vývoj otočit a brankami Kubího a Fáni jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Dehet-eMPel 1:0 

Bylo našlápnuto na medailové umístění a proti mužstvu eMPel jsme to měli potvrdit. V zápase jsme se opět pomaleji rozjížděli, ale naše profesorská hra slavila úspěch a soupeř se do vážnější šance nedostal. Druhou polovinu utkání začal svým brejkem Fáňa Bíža, ale prováhal nejlepší moment ke střele, po klice se dostal do velkého úhlu a trefil pouze boční síť. Ale tato akce byla předzvěstí rozhodujícího okamžiku utkání. Fáňa s Macim přečíslili obranu soupeře a Maci zkušeně technickou střelou poslal míč do sítě 1:0. Bezchybným výkonem obrany a Karlíííka jsme zápas v poklidu dohráli.

 

Dehet-Kopačka 1:1

Tento zápas se stal pouhou formalitou. Po předchozí remíze Fan Clubu s Veteránama, bylo při pohledu do výsledkové listiny a na tabulku jasné, že my už ani po prohře ani výhře s třetí pozice nikam nepostoupíme ani nespadneme. Nastupovali jsme již v eufórii a konečně v sestavě Brůk a někdo k němu. Zápas probíhal v celku klidně až na pár tvrdších zákroků soupeře i korektně. Opět jsme inkasovali jako první, ale do konce zápasu jsme stačili vyrovnat, když svým důrazem Vojsan s Tomešem vybojovali už ztracený balón a druhý jmenovaný nechytatelnou střelou a svým druhým gólem srovnal na konečných 1:1. Bylo dobojováno, naše radost byla veliká, protože ani zápas, který nic neřešil, jsme nevypustili a dokázali uhrát remízu.

 

Turnaj se našemu týmu nadmíru povedl a opět jsme sportovní veřejnosti v Kadani předvedli, že Dehet patří ke kvalitním mančaftům ve městě. Náš gólman Karlííík Otradovec obdržel i individuální cenu pro nejlepšího brankáře turnaje, a to i přesto, že zákulisními tlaky chtěli někteří pořadatelé prosadit na tento post brankáře s daleko horším brankovým průměrem, než měl Karlííík, ale sportovní duch a zdravý rozum zvítězily. Také jsme byli oficiálně pozváni na turnaj o Pohár ředitele ETU, který se koná 26.3. Doufám, že se na tomto turnaji opět sejdeme v kvalitní sestavě a předvedeme výkony, za které se nebudeme muset stydět. 

 

Konečné pořadí:

1.     Šmoulové

2.     Fan Club

3.     Dehet

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat pořadatelům za kvalitně připravený turnaj a počítáme s mužstvem Elmar na turnaj, který chceme pořádat na přelomu května a června.

 

 

 

 

Nervozita stoupá

24.2.2011 Už je to tady. Pozítří krátce před devátou bude zahájen náš první zápas na Elmar cupu. Soupeřem nám bude tým, který také patří po dlouhá léta neodmyslitelně ke kadaňské malé kopané a sice Šmoulové. Nevíme s jakou sestavou na nás vyrukují, ale nám je to vcelku jedno, jestli chceme na turnaji uspět musíme je pobít.  Na včerejší pravidelné schůzi byla určena sestava na tento turnaj, může ještě dojít k menším kosmetickým úpravám, ale ty již nebudou zásadní. Brána Karlííík a protože nemůže nastoupit Lojza, tak základní čtyřka je jasná - Brůk a někdo k němu. Myslím, že se můžeme těšit na kvalitní zápasy a s Vaší podporou i na vynikajicí atmosféru, hlavně při našich duelech. Přijďte nás podpořit určitě nebudete zklamaní.

Před turnajem

Byli jsme pozváni na turnaj pořádaný mužstvem Elmar. Koná se 26.2. v tělocvičně Gymnázia Kadaň. Na včerejší schůzi se pochlapil Brůk a donesl rozpis.

Těžké ztráty zaznamenala sestava na tento turnaj. Základní kámen Lojza se musí podrobit operaci kolena, které má zhuntované po dvacetileté kariéře aktivního hráče. Kamil, neodmyslitelná opora v bráně, musí zajišťovat plynulý chod těžby v místním důlním podniku, takže byl na tento turnaj draftován K.Otradovec, který nabídku s díky přijal. Doufáme, že se mu podaří tuto citelnou ztrátu nahradit.

         

ZDQyZ