Kategorie


» 2011 Walda cup
Tak tudy cesta nepovede

Tento turnaj by měl v naší novodobé historii zafungovat jako veliký vykřičník nad fungováním našeho týmu. Nebudu se zde věnovat výsledkům zde odehraných zápasů, které byly odrazem přístupu velké většiny týmu k tomuto turnaji.

Sportovní manager před turnajem deklaroval, že sestava bude nabušená, takže loňské pozice v pohodě obhájíme. Skutečnost byla katastrofální. Na dohodnutou dobu přišli pouze Pepíček, Beňas, Maci, Kamil a posila Jirka, tito hráči zaslouží velkou pochvalu. Přišel i Lojza, který byl hrubě pod vlivem, takže za něj musel zaskočit jeho jedenáctiletý syn Lojzinho. Turnaje se zúčastnil i Karlííík, ale bohužel ve službách jeho bývalého týmu, kde musí dodržet jejich nevolnické smlouvy, které jak doufáme, budou v blízké době už minulostí. Jeho „spoluhráči" se mu odvděčili za jeho dlouholeté služby tím, že mu zlomili nos – toto by se mu u nás stát nemohlo. Dalším naším hráčem, který účinkoval v jiném týmu, byl Baslík, kterého pod výhružkou „Že z tebe udělám nezaměstnaného" stáhnul do svého týmu Kaspi. Snad nejskandálnější byla účast Dádi Perestjuka v týmu Movy. Na schůzi, týden před turnajem, jsme do Brůka hučeli, ať Davida zajistí, ale den před turnajem jsem se dozvěděli, že mu bylo řečeno, že se Dehet nesejde a tak přislíbil účast jiným. Brůkova rodičovská autorita je nejspíš na bodě „0". Neúčast Vojty byla nakonec taky znát, i když jeho sportovní forma už mnoho sezón vykazuje klesající tendenci, mohl aspoň zaplácnout místo na place a někdo by si během hry odpočinul, ale on se raději zúčastnil zabijačky. Vojsan byl z turnaje omluven již předem, kvůli maturitnímu plesu jeho třídy. Proč se nezúčastnili ostatní hráči našeho širokého kádru nevím a je to hlavně otázka pro skauta Maciho.

Myslím, že tímto přístupem naše loňské pozice neobhájíme a mohli bychom se stát nedůvěryhodným mančaftem, který si každý rozmyslí pozvat na svůj turnaj. Možnost na reparát máme již 28.ledna, kdy jsme přihlášeni na několikrát již odložený turnaj o pohár ředitele DNT, který pořádá J.Mezera.

Y2U4N