Kategorie


» 2012 Málkov

V sobotu 23.6. jsme se zúčastnili tradičního turnaje, který pořádá SPC Símalka v Málkově. Byla to již naše druhá účast na této akci a musím říct, že řada našich hráčů k ní přistupovala s despektem, který pojali po loňském turnaji, jenž se pořadatelům příliš nepovedl. Po loňských zmatcích a chaosu letos nebylo vidu ani slechu a vše probíhalo po organizační stránce na výbornou.

Naše sestava nebyla ideální, skaut si svou práci nesplnil na 100%, řadu hráčů nedokázal motivovat a ti se rozhodli raději jít do práce nebo na jakési pochybné rodinné akce mimo oblast. Například do brány jsme museli postavit debutanta Hrubase Jr., který je na okrese pofláklej tím, že jde okamžitě k zemi, ale během turnaje se projevil jako velká opora.  Samostatnou kapitolou bylo angažování Boka, kterého skaut nutil nastoupit do hry v teplákách, ať si prý zvyká , ten řekl, že pod takovým skautem hrát nebude a jel na turnaj do Úhošťan. Skaut Maci jako trumf vytáhl žolíka Kubího, ale myslím, že kdyby, byli na place oba, mohla být naše účast úspěšnější. Ale to je pouhá teorie.

Do turnaje jsme nastoupili proti týmu KOO BOZP, dodnes nevíme  co to má znamenat, ale vstup byl znamenitý a již v druhé minutě Pepíček proměnil první šanci utkání . Ujali jsme se vedení, jenže jsme netušili, že toto bude na dlouhé minuty naše jediná vstřelená branka. Soupeři se podařilo vyrovnat a poté vstřelit rozdílový gól. Prohráli jsme 1:2. Po prvním zápase jsme se dozvěděli, že nepřijel pátý tým z naší skupiny, takže jsme měli postup do osmifinále jistý. Tomu jsme podřídili taktiku na všechna ostatní utkání ve skupině. Postupně jsme prohráli 0:3 jak s Rašovicema tak i s Málkovem. Pošetřili jsme zkušeně síly a vrhli jsme se střemhlav do osmifinále proti vítězi skupiny D týmu Fireclay. V tomto utkání jsme zhodnotili naše dlouholeté zkušenosti se hrou dozadu a uhráli remízu 0:0. V následujícím penaltovém rozstřelu nás podrželi jak gólman Hrubas, tak elitní střelci Kubí s Růžoua mohli jsme se radovat s postupu do čtvrtfinále. Na tento zápas dorazil i Pery, kterej byl svým zaměstnavatelem jmenován na víkend vedoucím pracovníkem, takže se nemohl účastnit od začátku. Na čtvrtfinálového soupeře jsme si věřili, byl to tým FA, opět nám nic neříkající název. Vlítli jsme na ně a z první vážnější akce Pery vstřelil náš druhý gól na turnaji. Vedení jsme drželi docela v pohodě i na zvýšení náskoku jsme měli šance, ale opak se stal pravdou. Soupeř těsně před koncem vyrovnal a šlo se opět na penalty. Tady nás štěstí opustilo a bylo z toho osmé místo. S osmnácti účastníků docela slušné umístění i když měli jsme na víc.

MzEzZmRmMj